Vyhledávání

Kontakt

CK Ciao Italia (Pavlína Šišková)
TŘINEC/ CAGLIARI

+420737354141 / +393333962729

pavlina.siskova@seznam.cz

CHIA LAGUNA RESORT BAIA



Vzdálenost od moře: 150 m
Vzdálenost od letiště: 60 km Cagliari, 277 km Alghero, 323 km Olbia
Vzdálenost od přístavu: 285 km Porto Torres, 323 km Olbia, 341 km Golfo Aranci

Další vzdálenosti: Domus de Maria: 6 km; městečko Pula 20 km


Poloha - Charakteristika

Hotel Baia je součástí luxusního komplexu hotelů Chia Laguna Resort, který je tvořen ze 4 částí (Laguna*****, Village****, Oasi****, Baia**** - ještě v minulém roce - 2016- spadala tato část resortu do kategorie 3*, pro rok 2017 je po kompletní rekonstrukci). Resort se nachází v jednom z nejkrásnějších míst Sardinie, rozkládá se v rozlehlé zahradě plné středomořské vegetace. Návrší na kterém se hotel Baia nachází je v blízkosti laguny, kde můžete pozorovat růžové plameňáky. Resort se rozhodl tohoto elegantního opeřence umístit i do svého loga. Ve znaku Resortu Chia Laguna tak naleznete tři letící plameňáky.
Pokoje hotelu Baia byly v roce 2013 kompletně zrekonstruován a přizpůsoben i pro rodiny s dětmi, pobyt s nejmenšími dětmi nicméně nedoporučujeme (schody na pláž, kopcovitý terén při přesunu z pokojů k restauraci a k recepci).
Celý komplex je situován v klidnější části oblasti Chia, jež dostala v červnu r. 2014 nejvyšší ocenění za kvalitu životního prostředí a ochranu přírody od společnosti Legambiente, nejrozšířenější ekologické organizace v Itálii. Samotný Resort byl pro vysokou kvalitu nabízených služeb nominován mezi nejlepší rodinné resorty ve Středomoří na World Travel Awards 2014.
 

Vybavení

Hotel nabízí služby recepce, v celém resortu je 7 barů, 9 restaurací (včetně jedné dětské i restaurace a kiosku u pláže Dune di Campana), kongresové centrum, fitness centrum (v hotelu Village, vstup zdarma) a wellness centrum (za poplatek), bazény s lehátky a slunečníky - nový poloolympijský bazén s částí pro děti, dětský bazén s asistencí, antukové tenisové kurty u hotelu Baia. Noční život se odehrává v části „Piazza degli Ulivi“, kde najdete letní scénu, restauraci, obchůdky s oblečením, šperky i upomínkovými předměty, lékárnu, ale také si zde můžete dát zmrzlinu. Resort nabízí množství animačních programů pro děti i pro dospělé, různorodá večerní představení. V exkluzivním Luna klubu je tržiště Luna Market se sardinskými specialitami, večer mj. gourmet restaurace a pizzerie, živá hudba. Dopravu z resortu (od recepce části Village) na pláž Dune di Campagna zajišťuje pravidelná kyvadlová doprava. Pláž nabízí bohaté možnosti sportovního vyžití, půjčovny, vnější parkoviště. (V první polovině června a v září mohou být některé služby a animace omezeny.)
Wi-Fi zdarma na pokojích nové typologie (Prestige Laguna, Prestige Mare, Junior Suite e Suite Incanto), ve společných prostorách hotelu Baia a celého resortu.
Zvířata nejsou akceptována.

 

Ubytování

80 pokojů hotelu Baia je umístěno stranou ostatních tří částí resortu Rozprostírá se na středomořskou vegetací porostlém strmějším kopci blízko moři. Jedná se o rozlehlou komplex samostatných rustikálních bungalovů v blízkosti nádherné pláže, dostupné po cca 60 schodech. Pokud se chcete dostat k recepci, bazénu a restaurace pohodlný přesun zajišťuje kyvadlová doprava.
Min. obsazenost 2 os., max. 4 os., Suite Incanto max. 6 os.. Všechny čtyřlůžkové pokoje mají palandu.
Základní dvě lůžka mohou být formou manželské postele nebo 2 samostatných lůžek. Všechny pokoje mají individuální klimatizaci, TV/Sat, trezor, telefon, koupelnu s vanou nebo sprchou.

Od sezóny 2016 hotel nabízí nové designové pokoje - jsou prostorné, elegantní a světlé ve středomořském stylu a světlých barvách:

PRESTIGE PARCO: dvoulůžkové pokoje s rozkládácí pohovkou a možností dětské postýlky jsou umístěné mezi středomořskou vegetací. Max. obsazenost 3 dospělí + INF.
PRESTIGE LAGUNA: (26m²) dvoulůžkové pokoje s rozkládací pohovkou a možností dětské postýlky mají široký výhled na lagunu s divokými růžovými plameňáky. Max. obsazenost 3 dospělí + INF.
PRESTIGE MARE: dvoulůžkové pokoje s s rozkládací pohovkou mají výhled na moře a jsou obklopené středomořskou přírodou. Max. obsazenost 3 dospělí + INF (na vyžádání).
JUNIOR SUITE: (50m²): dvoulůžkové pokoje s rozkládací pohovkou v obývací části (denní zóně) s výhledem na moře, uprostřed přírody, nedaleko od moře a laguny s plameňáky. Max. obsazenost 4 dospělí + INF.
SUITE INCANTO: pokoje s úžasnou pozicí na výběžku uprostřed přírody s kouzelným výhledem na lagunu či na moře. Tvoří jej 2 dvoulůžkové ložnice (41 a 53m²). Obě ložnice spojuje velká obývací část (44m²) s pohovkami a koupelnou. Venkovní prostor zahrnuje relaxační zónu s posezením a krytou terasu. Max. obsazenost 6 dospělých + INF.

Check-in 14:00; check-out 11:00.

 

Stravování

Polopenze:
snídaně a večeře formou bufetu.
"Domovskou" restaurací pro hosty hotelu Baia je restaurace LA PERGOLA (rekonstruovaná 2016) v níž je podávána snídaně a večeře hostům zde ubytovaným bez objednávky a bez příplatku.

Večeře:
Chia Laguna Resort nabízí možnosti stravování, které uspokojí všechny hosty. Na výběr je z 8 restaurací (+ restaurace pro děti), což nabízí možnost večeřet každý večer jinde. Kromě "domovské" restaurace je v restauracích zahrnutých do programu "Dine Around", kde hosté nemají pobyt, nutná rezervace a platí se různě vysoké příplatky - jsou to tyto restaurace:
LA PERGOLA: nově rekonstruovaná pro sezónu 2016, ve světlých barvách a moderním stylu, nabízí středomořskou kuchyni a tradiční sardinské grilované speciality. V této restauraci jsou podávány snídaně a večeře formou bufetu (pro hosty hotelu Baia bez příplatku, od r. 2016 tematické bufety a cooking-show).
LE BOUGANVILLE: nabízí výborné tematické večere formou bufetu se zábavnou cooking show - těstoviny a hlavní chody jsou připravovány před jejich zraky. Restaurace je zaměřena na italskou a středomořskou kuchyni a nabízí zajímavý vinný list. Tato restaurace naleznete v hotelu Village. Hned vedle této restaurace najdete restauraci pro děti "Bimbi Restaurant".
LA TERRAZZA: restaurace s výhledem na moře a lagunu se nachází v 5* části hotelu Laguna a nabízí menu "à la carte" orientované na italskou kuchyni. V této restauraci jsou podávány snídaně a večeře pro hosty hotelu Laguna.
CLUB HOUSE POOL: nově vybudovaná restaurace s příjemným intimním osvětlením přímo u bazénu části Village. Kuchyně à la carte je zaměřená na speciality sardinské kuchyně. Tato restaurace je otevřena i přes poledne (vždy za plnou úhradu - není součástí polopenze).
WHITE LUNA: jedná se o gourmet restauraci zaměřenou na moderní středomořskou kuchyni. Dříve pojmenovaná Luna, zrekonstruovaná pro sezónu 2017. Každý večer nabízí menu à la carte - různá speciální menu doplněná o široký výběr vín a destilátů, připravuje se zde také pizza. Součástí je také Sushi koutek s menu nabízejícím tradiční japonskou kuchyni.

Restaurace nezahrnuté do programu "Dine Around" (na objednání, vždy za plnou platbu):
PANINO GIUSTO: zde můžete ochutnat nejslavnější italské panini a čerstvé saláty - gourmet obědy a večeře à la carte. Donášková služba nabízí také možnost objednávky z pláže. Restaurace se nachází v Luna klubu a má otevřeno od časného rána do noci.
STEAK HOUSE na piazza degli Ulivi: zde můžete ochutnat vybrané speciality připravené na dřevěném grilu. Večeře à la carte. Restaurace je v provozu jen ve vrcholné sezoně (červenec a srpen).
TAIKI SUSHI Restaurant na piazza degli Ulivi: japonská restaurace podává večeře à la carte, v provozu je opět pouze v červenci a v srpnu.

BIMBI: nápaditá dětská restaurace je určena hlavně pro menší děti ubytované v resortu. Nabízí možnost obědů i večeří (obědy od 3 let za poplatek). Vyvážené menu je připravováno z bio produktů a je nabízeno formou bufetu, výškově uzpůsobeného nejmenším hosům hotelu.
Hlavní restaurace každé části resortu mají dětský koutek, jsou vybavené dětskými židličkami/podsedáky a nabízejí dětská menu.

V resortu není k dispozici dětské mléko.

Oběd à la carte:
LE DUNE: tuto restauraci najdete u pláže Campana. Nabízí pouze obědy - grilované ryby, pizzy, saláty, těstoviny a další.
Kromé této restaurace je možné se v resortu dán oběd také v restauracích CLUB HOUSE POOL či PANINO GIUSTO.

Možnost bezlepkové diety (na vyžádání).
Otevření jednotlivých restaurací je na uvážení vedení resortu, dle aktuální obsazenosti hotelů.

 

Pro děti

Hosté hotelu Baia mohou samozřejmě využívat všech služeb resortu, dovolujeme si klienty upozornit, že svou polohou je od těchto služeb hotel Baia nejvzdálenější.
Dětský bazén při mini klubu s dozorem plavčíků je otevřen (podle počasí a obsazenosti resortu) každý den 10-12 h a 15-18:30 h.
Restaurace BIMBI je určena hlavně pro menší děti a nabízí možnost obědů i večeří (obědy od 3 let za poplatek). Menu je připravováno z bio produktů, podáváno formou bufetu. Hlavní restaurace v každé části resortu mají dětský koutek, jsou vybavené dětskými židličkami/podsedáky a nabízejí dětská menu.
Dětské kluby jsou v provozu každý den od května do září v době 9-12:30 a 15-18 h - děti zde mají o zábavu postaráno pod dozorem kvalifikovaného personálu:
Mini klub pro děti od 3 do7 let, kadet klub (7-11 let), junior klub (11-14 let), Adventure klub (červen-srpen): pro děti 14-18 let.

Pro nejmenší děti :
"Nursery": V areálu je k dispozici plně vybavený dětský pokoj, kde je o děti do 3 let postaráno odbornými asistenty za poplatek € 10 h/dítě (každý den, 9-12 a 15-18 h)
Baby-sitting: pro všechny věkové kategorie, na vyžádání, možný 7 dní v týdnu, individuální baby-sitting na pokoji za poplatek € 15 h/dítě; baby-sitters hotelu jsou důvěryhodné, milující, kreativní a znají cizí jazyky.
"Chia baby welcome": program, který je věnován rodičům s malými dětmi od 4 měsíců do 3 let. Registrace do programu při rezervaci pobytu je zdarma a zahrnuje: vyzvednutí kočárku při příjezdu na recepci (k dispozici jen vám po celý pobyt), postýlku, přebalovací pult a ohřívač lahví na pokoji. Kapacita tohoto programu je omezená - pamatujte na včasnou rezervaci!
- v případě nutnosti má resort k dispozici pediatra (služba za poplatek),
- v lékárně na Piazza degli Ulivi jsou k zakoupení pleny, hygienické potřeby, kojenecké mléko atp.

 

Sport a animace

Sportovní aktivity zdarma: skupinové lekce tenisu, minifotbal, vstup do nového fitness, skupinový běh a další aktivity gymklubu, animační programy - různé sportovní turnaje, aerobic, večerní show.
V sezóně 2016 nově vybudovaný bazén (25x16m) s mělkou částí pro děti v hotelové části Baia.
Za poplatek: 4 antukové tenisové kurty u hotelu Baia, vodní sporty - windsurfing, kitesurfing, kanoe, katamarány, kurzy a individuální výuka různých sportů, lodní výlety nafukovacími čluny a škunery, a spousta dalších aktivit.
Projížďky na koních. V blízkosti hotelu (cca 20 km) se nachází nejznámější golfové hřiště na jihu ostrova s 27 jamkami Is Molas Golf Club.

 

Wellness & beauty

Od r. 2015 je v provozu nové centrálně umístěné lázeňské centrum Chia Natural Spa - víceúrovňová budova, v níž se v 1.p. nachází recepce s barem a zónou se službami, v přízemí turecké lázně, sauna, tematické sprchy (mění barvy, teplotu, vůně), masážními salonky a relaxační zónou, 1 vnitřní vyhřívaný a 3 venkovní bazénky s masážními tryskami. Střešní terasa s venkovním whirlpool bazénem má panoramatický výhled na zátoku Chia. Ve všech vnitřních prostorách jsou volně k dispozici čaje, voda a jablka.
Pro estetické procedury je využívána produktová řada Eteria by Fonteverde a Comfort Zone. Procedury za poplatek, vstup 35€/2h/os. (župan, osuška a pantofle v ceně, cena platná v sezóně 2016).

 

Další služby

V Resortu se neplatí za služby v hotovosti, ale hotelovou kartou (vydávána na recepci), jejímž prostřednictvím jsou částky připisovány na pokojový účet . Touto kartou se nedá platit v buticích na piazza degli Ulivi, v těchto obchodej je možné platit kartami či hotovostí, případně využít k výběru hotovosti bankomat, který se na náměstí nachází.
Adaptéry do elektrických zásuvek jsou k dispozici na recepci (vratná kauce). Hotel akceptuje nejrozšířenější platební karty.
Pohodlné spojení pokojů s recepcí hotelu zajišťuje kyvadlová doprava (cca do půlnoci, přes den je nutné počítat s polední přestávkou).
V případě potřeby je možná konzultace lékaře.

 

Pláž

Pláže, které obklopují Chia Laguna Resort jsou jedny z nejkrásnějších ve Středozemním moři a nabízí podobné scenérie jako pláže na exotické dovolené: bílé duny, průzračnou mořskou vodu, stoleté jalovce a laguny hrající všemi barvami modře barvami. Plážové osušky v ceně ubytování jsou k dispozici u bazénu (výměna zdarma denně).
V blízkosti hotelu Baia se nachází pláž Monte Cogoni - jedná se o širokou pláž s jemným bílým pískem přístupnou po cca 60ti schodech. Plážový servis (slunečník a 2 lehátka) od 3. řady zdarma (1.-2. ř. na vyžádání a za poplatek, pokoje Suite a Junior Siute mají rezervovaná místa v 1.ř. v ceně pobytu).
Hosté mohou využívat i druhou pláž náležící k resortu, pláž "Dune di Campana", kde je plážový servis rezervovaný pro hosty hotelů Laguna a Village. Pláž má písek světle krémové barvy Vzdálenost k této pláží je cca 700 metrů a dá se k ní dojít po pobřeží či využít  pohodlný elektrický vláček, odjíždějící každých 15 min (mimo hl. sezónu je interval 30 min) od hotelu Village na pláž po celý den.

 

Fotogalerie: CHIA LAGUNA RESORT BAIA

Tato fotogalerie je prázdná.