Vyhledávání

Kontakt

CK Ciao Italia (Pavlína Šišková)
TŘINEC/ CAGLIARI

+420737354141 / +393333962729

pavlina.siskova@seznam.cz

Villasimius

 

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI 
Obec Villasimius se nachází na jihovýchodním pobřeží Sardinie v provincii Cagliari (hlavní město Sardinie), cca 50 km od hlavního města. Na tomto pobřeží si můžete vybrat takovou pláž, jaká Vám vyhovuje - najdete zde pláže karibského typu jakou je nepochybně pláž Simius s velice světlým a jemným pískem s lagunou Notteri či malé plážičky ukryté mezi pobřežními útesy. Malebné městečko Villasimius je vzdáleno od pláží cca 1 km, nicméně veškeré ubytovací kapacity které jsou nabízeny jsou situovány v blízkosti moře. Městečko má  cca 2.500 obyvatel. V letních měsících však ožije množstvím návštěvníků a nabízí pestrou paletu obchůdků, barů a restaurací, ale i noční život.


PŘÍRODA 
Městečko je zasazeno do velice malebné krajiny, kde barva moře ve všech odstínech modré nádherně kontrastuje se světlým pískem pláží, zelení pobřežního porostu středomořské macchie a hnědí žulových útesů. Krajina ve vnitrozemí, dál od pobřeží je kopcovitá, a kontrast průzračného moře a hor oblasti Sarrabus zvihajících se na obzoru vytváření jedinečnou romantickou atmosféru. Oblast pobřežních vod kolem mysu Capo Carbonara je navíc přírodní rezervací (Area marina protetta di Capo Carbonara - chráněné mořské území). Moře je tady skutečně překrásné.

 

NAVŠTIVTE 
K zajimavostem Villasimiu zcela jistě patří jeho malebný přístav s množstvím jachet a také blízká pevnost Fortezza Vecchia ze 14. stol., Další zajímavostí je zcela jistě pobřežní aragonská věž Torre Porto Giunco. Zajímavé je také projít se kolem majáku na ostrůvku Isola dei Cavoli (mnoho pořadatelů lodních výletů to svým klientům umožní, jsou-li k vylodění vhodné podmínky). Za zmínku stojí také lom Cava Usai, kde se těžil až do 50. let 20. století granit. Zajímavé jsou také místní patronátní svátky - Sagra della Madonna del Naufrago, Sagra di Santa Maria a Sagra San Raffaele Arcangelo. Nejvýznamnější je zcela jistě první zmiňovaná, která se obvykle pořádá třetí neděli v červenci. A pokud si půjčíte auto nesmíte vynechat pláž a výběžek Punta Molentis, která je od Villasimiusu vzdálená cca 7 km.